Aktualności

XIX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół

Dnia 01 września br. w Krzeszowie odbyła się XIX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół. Hasłem, jakie towarzyszyło nam podczas tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Z Maryją dziękujemy za Niepodległą" i nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się od katechezy wygłoszonej przez ks. Tomasza Filipka, opiekuna duchowego Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych im. św. o. Pio z Legnicy.
Kolejnym punktem spotkania był koncert organowy w wykonaniu duetu organowego „Ad Libitum Organ Duo" stworzonego przez studentów Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Poznaniu – Sebastiana Kresali i Tomasza Padoła. Muzycy wykonali kilka znanych utworów na 4 ręce i 4 nogi na unikatowym instrumencie Michaela Englera.

Około stuosobowa grupa mieszkańców Gminy Nowogrodziec uczestniczyła w liturgii. W południe Mszy św. w bazylice przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecny był również bp Marek Mendyk, wieloletni duszpasterz osób niepełnosprawnych, księża z legnickiej Caritas oraz księża pracujący z osobami niepełnosprawnymi oraz pracujący w okolicznych parafiach.

xix-pielgrzymka01

xix-pielgrzymka02

 Po zakończonej mszy świętej Pani Anna Lityńska – Kierownik MGOPS w Nowogrodźcu odczytała Akt Oddania Matce Bożej Łaskawej.

Po uroczystej mszy świętej na placu przed bazyliką na pielgrzymów oczekiwał tradycyjny ciepły poczęstunek.
W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości odbył się także koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy „Rota" ze Złotoryi.

Jak co roku nie zabrakło przedstawiciela władz samorządowych. Razem z nami była pani Iwona Janiec Sekretarz Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu. Wszystkim uczestnikom pielgrzymki przekazała drobne upominki.

Podczas spotkania panowała serdeczna i życzliwa atmosfera.

xix-pielgrzymka03

do góry
Projekt i wykonanie INESA